Aurubis Finland Oy

Kuparitie
P.O. Box 60
FI-28101 Pori
FINLAND

Tel. +358 2 626 6111
info-pori@aurubis.com

Avoimen työhakemuksen voit lähettää täältä.

Kupariteollisuuspuiston info avoinna arkisin klo 8-16

Kuparitie
28330 Pori

Tel. +358 2 626 6111
puhelinvaihde@kupariteollisuuspuisto.fi

Kuljettajille

Kupariteollisuuspuisto on noin 100 hehtaarin kokoinen tehdasalue, jossa vierailee päivittäin noin sata raskaan liikenteen ajoneuvoa. Turvallisen liikennöinnin takaamiseksi olemme laatineet ohjeistuksen kuljettajille. Turvallisuusohjeiden noudattaminen on ensiarvoisen tärkeää.

ENNEN ALUEELLE SAAPUMISTA

Ajoneuvon tuominen tehdasalueelle vaatii erillisen ajoluvan. Vartijat opastavat pääportilla lupamenettelyssä. Kupariteollisuuspuiston alueella noudatetaan yleisiä tieliikennelain määräyksiä ja noudatetaan liikennemerkkien osoittamia nopeusrajoituksia ja muita liikennesääntöjä. Näin saamme liikennöinnistä sujuvaa ja turvallista. Ylinopeuksista ja muista liikennerikkomuksista voidaan antaa kuljettajalle määräaikainen ajokielto alueelle.

Ennen Kupariteollisuuspuistoon alueelle pääsyä näytämme kuljettajille Kupariteollispuiston turvallisuusaiheisen yleisperehdytysvideon. Vaadimme kuljettajilta lastaus- ja purkutoimintojen osaamista. Turvallisuuskoulutusten jälkeen säännöllisesti alueella kuljetuksia hoitavat kuljettavat voivat noutaa Kupariteollisuuspuiston pääportilta ajoneuvotunnisteen, jonka avulla kulku ajoneuvoporteista tapahtuu. Satunnaisesti alueella liikennöivät kuljettajat taas ottavat yhteyttä pääporttiin ennen tehdasalueella ajoa päästäkseen sisään alueelle ja saadakseen opastusta.

ALUEELLE SAAPUMINEN

Raskas liikenne Kupariteollisuuspuistoon tapahtuu Kuparitien portin kautta. Satunnaisesti alueella liikennöivät kuljettajat taas ottavat yhteyttä pääportille ennen tehdasalueelle ajoa päästäkseen sisään alueelle ja saadakseen opastusta.

PUNNITUS

Kaikki alueelle tulevat ja sieltä lähtevät ajoneuvot punnitaan. Päästyäsi sisään portista, aja ajoneuvo vaa’alle ja punnitse se vaa’alla olevien ohjeiden mukaan niin sisään tullessasi kuin ulos lähtiessäsikin.

KULJETUSASIAKIRJAT

Lastaukseen ja purkuun tarvitaan tuotteen rahtikirja ja tarvittaessa purku- tai lastauslupa. Kuljetusasiakirjat saat lastauskohteen valvomosta tai asiakaspalvelupisteestä.

PURKU- JA LASTAUSPAIKAT

Varmista, että olet oikealla purku- tai lastauspaikalla. Huolehdi putoamissuojauksesta ja noudata turvaohjeita. Kuljettajan tulee tutustua purku- ja lastausohjeisiin sekä pyytää purku- tai lastauslupa. Vaaralliset aineiden kuljetusten osalta selvitä ennen purkua tai lastausta lähin hätäseis -painikkeen ja hätäsuihkun sekä ensiapukaapin ja suojatilan sijainti. Käytä vain opastettua reittiä valvomoon tai vastaavaan paikkaan asiakirjoja noutaessasi. Perehdy hälytys- ja hätätilaohjeisiin. Käytä asianmukaisia ainekohtaisia suojavarusteita. Pyydä opastusta, jos olet epävarma. Jos havaitset alueella epäkohtia tai kehitettävää, tee vaaranpaikkailmoitus tai aloite. Ilmoita akuuteista epäkohdista välittömästi kyseisen lastaus- tai purkukohteen valvomoon.

VALO- JA VIDEOKUVAUS

Valokuvaaminen sekä videokuvaaminen alueella on kielletty.

Alueella on jatkuva vartiointi sekä tallentavat videot.
Noudata kaikissa vaaratilanteissa alueen turvallisuusohjeita.

Löydä kontaktisi

Teollisuustuotteet

Yhteyshenkilö 

Arkkitehtuurituotteet

Yhteyshenkilö 
Byong-Gyo Jeong Byong-Gyo Jeong
Marketing Manager
Phone: +82 10 8907 8476
b.jeong@aurubis.com
Piera Frattini Piera Frattini
Marketing Manager Central Europe
Phone: +39 335 6964544
p.frattini@aurubis.com
Janne Juhola Janne Juhola
Sales & Product Manager
Phone: +358 400 598495
j.juhola@aurubis.com
Ari Lammikko Ari Lammikko
Senior Sales Manager
Phone: +358 40 8297307
a.lammikko@aurubis.com
Rick Wang Rick Wang
General Manager Aurubis Metal Products (Shanghai) Co. Ltd.
Phone: +86 512 53201050
r.wang@aurubis.com
Juha-Pekka Susi Juha-Pekka Susi
Sales & Project Manager
Phone: +358 44 231 7156
j.susi@aurubis.com
Jean-Marc Fronteau Jean-Marc Fronteau
Marketing Manager Central Europe
Phone: +33 474 562178
j.fronteau@aurubis.com
Marcus Büscher Marcus Büscher
Sales & Project Manager
Phone: +49 152 01512386
m.buescher@aurubis.com
Natalia Zhigalina Natalia Zhigalina
Marketing Manager Central Europe
Phone: +78 129 442 175
n.zhigalina@aurubis.com
Jeremy Chan Jeremy Chan
Sales Manager - South East Asia
Phone: +65 6224 7925
j.chan@aurubis.com
Michal Hudak Michal Hudak
Marketing Manager Central Europe
Phone: +421 903 449 848
m.hudak@aurubis.com
Jordi Morcego Jordi Morcego
Senior Marketing Manager
Phone: +34 673 988 744
j.morcego@aurubis.com
Martin Lindh Martin Lindh
Marketing Manager APS
Phone: +46 733 285 058
m.lindh@aurubis.com
Sumate Pancharas Sumate Pancharas
Marketing Manager APS
Phone: +66 2 246 77956
s.pancharas@aurubis.com
Graeme Bell Graeme Bell
Sales & Marketing Manager
Phone: +44 7 827 997 124
g.bell@aurubis.com
Mark Krysiak Mark Krysiak
Senior Sales Manager
Phone: +1 248 486 4726
m.krysiak@aurubis.com
Mehdi El Amri Mehdi El Amri
Sales & Marketing Manager
Phone: +33 6 03 70 54 85
m.elamri@aurubis.com
Matthias Schoppe Matthias Schoppe
Sales & Project Manager
Phone: +49 152 01512385
m.schoppe@aurubis.com
Dania El-Rikabi-Röß Dania El-Rikabi-Röß
Marketing Assistant
Phone: +49 2402 1241-3757
d.rikabi@aurubis.com

Ajankohtaista

NordicCopperin nettisivut uudelleenjulkaistu: uusi design ja sisältö

| Uncategorized @fi | No Comments
Tuotebrändi NordicCopperin nettisivut on perusteellisesti modernisoitu ja uudistettu. Käyttäjät voivat nyt vierailla sivustolla helposti ja nopeasti myös mobiililaitteilla. Uudistuksen fokus oli sivujen modernisoinnin lisäksi sisällön muokkaaminen arkkitehtien tarpeiden mukaiseksi. Sivusto…

Aurubis kesätyöntekijät 2020

| Uncategorized @fi | No Comments
Aurubis Finland Oy:n kesätyöntekijät vuodelle 2020 on valittu!